КЗО "Письмечівський дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) "Світлячок"

Фізичне виховання

Зміцнити здоров`я  дитини, не допустити,  щоб дитина ступила в юність

кволою і млявою, - це означає  дати їй  всю повноту життєвих радощів.

В.О.Сухомлинський

Основні завдання з фізичного виховання:

• Охорона та зміцнення здоров`я дітей.
  • Формування у дітей потреби дбати про своє здоров`я та вести здоровий спосіб життя.
  • Формування  у дітей міцних рухомих умінь, навичок та рухових якостей.
  • Виховання бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення.
  • Формування позитивних моральних та вольових рис характеру.

Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу

Умовами цілісного розвитку дитини є використання в дошкільних навчальних закладах здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і мотивації щодо здорового способу життя, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між педагогом та вихованцями, самими дітьми.

Рухову активність у повсякденному житті забезпечують рухливі ігри, фізичні вправи на прогулянках, походи за межі дошкільного закладу (дитячий туризм), фізкультурні свята і розваги, самостійна рухова діяльність, дні та тижні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання.

Заняття з фізичної культури розглядаються як цілеспрямована та унормована форма організованої навчально-пізнавальної діяльності, що має на меті оптимізацію рухового режиму, формування та закріплення рухових умінь і навичок, розвиток фізичних якостей, надання дітям спеціальних знань з фізичної культури.

Сидячи вдома на карантині можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами – одна з них. Тим паче, на час карантину спортивні та фітнес-зали закриті, а діти не відвідують заняття фізкультури.
Наприклад, такі зарядки – під музику та з піснями – є на каналі “З любов’ю до дітей”. https://www.youtube.com/user/SonechkoProject
Насправді в Мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних, як на англомовному ютуб-каналі «GoNoodle | Get Moving», та спокійніші на «Cosmic Kids Yoga». Головне – бажання.
Руханки і фізкультхвилинки для дітей:https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs